Podczas ubezpieczania lub sprzedaży lokalu mieszkalnego potrzeba precyzyjnego określenia jego wartości. To właśnie m.in. wtedy wykonywana jest wycena mieszkania przez rzeczoznawcę majątkowego. Te profesjonalne usługi bardzo często świadczone są również np. dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności przy udzielaniu kredytu hipotecznego przez bank. W naszym biurze w przypadku wyceny mieszkań skupiamy się głównie na obszarze Wrocławia, a także sąsiednich powiatów.

Świadczone przez nas usługi oparte są na szczegółowej oraz dokładnej analizie rynku nieruchomości. Sporządzamy operaty szacunkowe według przepisów prawa, a także zgodnie ze standardami obowiązującymi w naszym zawodzie. Poza tym możemy wykonać również oceny wartości w formie uproszczonej, która nie jest operatem szacunkowym. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdej sprawy oraz otwartość na potrzeby naszych klientów.

Jakie są cele wyceny mieszkania?

Rzeczoznawcy majątkowi określają wartość nieruchomości z wielu różnych powodów. Wycenę mieszkania wykonujemy w celach:

  • zabezpieczenia kredytu hipotecznego,
  • zakupu i sprzedaży nieruchomości,
  • podziału majątku,
  • ustalenia ceny dla potrzeb najmu,
  • określenia opłat w przypadku użytkowania wieczystego,
  • ustalenia wysokości podatku od spadków i darowizn,
  • ubezpieczeniowych,
  • określenia opłat w przypadku użytkowania wieczystego,
  • przeprowadzenia spraw sądowych oraz komorniczych.

Dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

Niektóre sytuacje nie wymagają profesjonalnej wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego (np. sprzedaż mieszkania). Jeśli jednak zależy Ci zwiększeniu szansy na znalezienie osoby zainteresowanej kupnem, warto zgłosić się po pomoc do eksperta. Oszacowanie wartości mieszkania przez specjalistę ochroni Cię przed wystawieniem go za zbyt niską lub zbyt wysoką kwotę, która może odstraszyć potencjalnych nabywców. Jeżeli zdecydujesz się na wsparcie rzeczoznawcy majątkowego, warto wybrać specjalistę z doświadczeniem, który stale poszerza swoje kompetencje.

Jakie czynniki wpływają na wycenę mieszkania?

Gdy rzeczoznawcy majątkowi określają wartość danej nieruchomości, biorą pod uwagę wiele różnych czynników. Warto pamiętać, że nieco inne aspekty mają znaczenie w przypadku nowych mieszkań, niż tych, które znajdują się na rynku wtórnym. Wśród czynników uwzględnianych podczas wyceny przez rzeczoznawców majątkowych możemy wymienić m.in. powierzchnię użytkową, standard wykończenia, stan techniczny lokalu, okolicę, w której usytuowana jest nieruchomość, a także aktualną sytuację rynkową.

Ile kosztuje wycena mieszkania?

Cennik naszych usług, zarówno w przypadku wyceny mieszkań, jak i wszystkich innych nieruchomości, ustalany jest indywidualnie. Wynika on m.in. z nakładu pracy, który poświęcamy na dany przedmiot sprawy. Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące naszej pracy lub chcesz skorzystać ze świadczonych przez nas usług, zapraszamy do kontaktu. Chętnie umówimy się na spotkanie, na którym poznamy Twoje potrzeby oraz niezbędne informacje, które pozwolą nam kompleksowo zająć się sprawą.

Rate this page