W niektórych sytuacjach potrzebne jest dokładne określenie wartości domu jedno- lub wielorodzinnego. Ma to miejsce np. podczas jego ubezpieczania lub sprzedaży nieruchomości. To właśnie wtedy zasięga się profesjonalnej pomocy specjalisty. Poza wymienionymi przypadkami, wycena domu przez rzeczoznawcę majątkowego wykonywana jest również dla zabezpieczenia wierzytelności banków – na potrzeby kredytu hipotecznego. W naszym biurze podejmujemy się przeprowadzania takich wycen głównie na terenie Wrocławia oraz okolicznych powiatów.

Priorytetem dla nas jest indywidualne podejście do każdej sprawy, z którą zgłaszają się Klienci. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i stale się rozwijamy oraz poszerzamy swoje kompetencje, aby móc na nie odpowiadać. Wyceny domów jedno- i wielorodzinnych opieramy na wnikliwej analizie rynku nieruchomości. Poza tym operaty szacunkowe w naszym biurze są sporządzane według przepisów prawa i standardów wynikających z pełnionego przez nas zawodu.

Jakie są cele wyceny domów?

Istnieje wiele celów, dla których wykonywana jest wycena domów jedno- i wielorodzinnego przez rzeczoznawców majątkowych. Takie usługi świadczone są po to, aby:

  • zabezpieczyć kredyt hipoteczny,
  • zakupić lub sprzedać nieruchomość,
  • dokonać podziału majątku,
  • ustalić cenę dla potrzeb najmu,
  • określić opłaty wynikające z użytkowania wieczystego,
  • ustalić podatek od darowizn oraz spadków,
  • dokonać ubezpieczenia,
  • przeprowadzić sprawy sądowe i komornicze.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy majątkowego?

Jeżeli chcesz sprzedać swój dom jedno- lub wielorodzinny, nie musisz korzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego. Jednak mimo tego, że w niektórych sytuacjach profesjonalna wycena nieruchomości nie jest koniecznością, warto się na nią zdecydować. Jednym z powodów jest możliwość ustalenia optymalnej ceny nieruchomości Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie wystawisz go za zbyt niską lub wysoką kwotę. W tym drugim przypadku możesz mieć również problemy ze znalezieniem potencjalnego nabywcy. Warto więc zgłosić się do kompetentnego i doświadczonego eksperta, który przeprowadzi wycenę i oszacuje wartość domu jedno- lub wielorodzinnego na podstawie różnych czynników.

Jakie kwestie wpływają na wycenę domu?

Rzeczoznawca majątkowy podczas przeprowadzania takiej wyceny uwzględnia wiele różnych czynników. Wśród najbardziej oczywistych znajduje się m.in. powierzchnia domu, okolica, w której został on wybudowany, a także aktualna sytuacja panująca na rynku. Poza tym są również inne kwestie, takie jak rok, w którym powstał budynek czy technologia, w której został on wybudowany. Warto również pamiętać o tym, że na wartość takiej nieruchomości wpływ ma także działka, na której jest ona usytuowana.

Ile kosztuje wycena domu?

Wielu naszych Klientów kontaktuje się z nami po to, aby zapytać o cennik świadczonych przez nas usług. W naszym biurze jest on jednak ustalany w sposób indywidualny, zarówno w przypadku określania wartości domu jedno- lub wielorodzinnego, jak i innych nieruchomości. Bierzemy tu pod uwagę m.in. nakład pracy przeznaczony na przeprowadzenie rzetelnej wyceny. Jeśli masz do nas pytania, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością umówimy się z Tobą na spotkanie, aby poznać Twoje potrzeby i odpowiednio przygotować się do dalszej pracy.

 

Skontaktuj się z nami

Rate this page